KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16285206
nr 1628 5206
Göran Strååt
(1913-1994), Sverige
Signerad, daterad 69,33x32 cm, blandteknik, yttermått inklusive ram: 60x48 cm
Göran Strååt, svensk skulptör, målare och tecknare född 1913, död 1994.
Utrop:
500 kr
måndag 17 juni 2024
kl 19:30:22
Göran Strååt
Läs mer om Göran Strååt