KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16285206

nr 1628 5206

Göran Strååt

(1913-1994), Sverige

Signerad, daterad 69,33x32 cm, blandteknik, yttermått inklusive ram: 60x48 cm

Göran Strååt, svensk skulptör, målare och tecknare född 1913, död 1994.

Utrop:

500 kr

måndag 17 juni 2024
kl 19:30:22

Göran Strååt

Läs mer om Göran Strååt